2014 Öncesi Başarı ve Ödüllerimiz


2014 Öncesi Başarı ve Ödüllerimiz

2014

TTNET Buildup 2014

Birinci

Proje Adı: Game

Öğrenciler: Mert Can KURUM, Erman HASKAN

 

Global Game Jam Ege 2014

İkinci

Proje Adı: Game

Öğrenciler: Erman Haskan, Alpin Türkoğlu, Emre Zorlu

 

ÇEVMER Proje Yarışması 2014

Üçüncü

Proje Adı: Çevre Canavarı

Öğrenciler: Barış Hamil, Berkay Türkgeldi

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Derya Birant

 

IBM Yazılım Akademisi 2014

Dördüncü

Proje Adı: Zinde Kal

Öğrenciler: Betül Dündar, Büşra Demirci, Sinem Kalay, Yağmur Yıldırım

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Özlem Aktaş

 

Fikrimobil Proje Yarışması 2014

Mansiyon

Proje Adı: Domatek

Öğrenciler: Ozan Konur, Sabit Çetintaş, Deniz Arslan

Danışmanlar: Yrd.Doç.Dr. Özlem Aktaş, Araş.Gör.Çağdaş Can Birant

 

Fikrimobil Proje Yarışması 2014

Mansiyon

Proje Adı: Cepte Sağlık

Öğrenciler: Sinem Kalay, Yağmur Yıldırım, Betül Dündar, Büşra Demirci

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Özlem Aktaş

 

TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması 2014

Finalist

Proje Adı: Analiz@

Öğrenciler: Melike Çağlayan, Begüm Çekirge

Danışmanlar: Yrd.Doç.Dr. Derya Birant

 

TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması 2014

Finalist

Proje Adı: Ataksis

Öğrenciler: Emircan Kılınç, Cihan Kantarcı, Duygu Yıldıran, Serdar Akis

Danışmanlar: Yrd.Doç.Dr. Semih Utku

 

Code Wars 2014

Birinci

Öğrenciler: Habib Akçakale, Dursun Ali Özer

 

İkinci

Öğrenciler: Fırat Sezel

 

Üçüncü

Öğrenciler: Efe Can İçöz, Yıldız Ardal

 

2013

 

TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması 2013

Birinci

Proje Adı: Dibimdeki Dükkan

Öğrenciler: Gözde Civan, Nesrin Kaya

Danışmanlar: Yrd.Doç.Dr. Özlem Aktaş, Araş.Gör.Çağdaş Can Birant

 

TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması 2013

İkinci

Proje Adı: Kid’s Garden

Öğrenciler: Sümeyra Tama, Murat Karakuş, Hamdi Altınok, Abdurrahman Yıldız

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Semih Utku

 

DEÜ Mühendislik Fakültesi Proje Yarışması 2013

Birinci

Proje Adı: Emzik

Öğrenciler: Murat Karakuş, Sümeyra Tama, Hamdi Altınok, Abdurrahman Yıldız, Sevilay Beken (Endüstri Müh. )

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Semih Utku

 

OBSS Proje Yarışması 2013

Birinci

Proje Adı: Java Roadshow

Öğrenci: Bahadır Taşdemir

 

  1. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Yarışması (2013)

Birinci

Proje Adı: Kid’s Garden

Öğrenciler: Hamdi Altınok, Abdurrahman Yıldız, Sümeyra Tama, Murat Karakuş

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Semih Utku

 

Code Wars 2013

Birinci

Öğrenciler: Engin Oruç, Hilmi Yıldız

 

İkinci

Öğrenciler: Servet Adıgüzel, Gözde Civan

 

Üçüncü

Öğrenciler: İlker Satmaz, Mahmut Bayındır

 

Microsoft Imagine Cup 2013

Üçüncü

Proje Adı: Code Runners

Öğrenciler: Abdurrahman Yıldız, Sümeyra Tama, Murat Karakuş, Hamdi Altınok

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Semih Utku

 

2012

 

Cardsmart Award 2012

İkinci

Proje Adı: KeyPay

Öğrenci: Hamdi Altınok

 

OBSS Proje Yarışması 2012

Birinci

Proje Adı: Java Roadshow

Öğrenci: Barış Leblebici

2011

 

ImageCLEFMed ve ImageCLEFwiki 2011

Öğrenciler: Okan Ozturkmenoglu, Tolga Berber, Ali Hosseinzadeh Vahid

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Adil Alpkocak

 

2010

 

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Proje Yarışması 2010

Birinci

Proje Adı: Sanal Gerçeklilik

Öğrenciler: Ersan Aktaş, Hüsnü Erten

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Derya Birant

 

İkinci

Proje Adı: Akıllı Ulaşım

Öğrenciler: İshak Teyran, Gökhan Özbulak

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Derya Birant

 

Savronik Proje Yarışması 2010

Mansiyon

Proje Adı: Akıllı Personel Takip Sistemi

Takım Adı: Smyrna

Öğrenci: Yasemin Seren Demiray      

Danışman: Yrd.Doç.Dr. Derya Birant   

 

Robocup 2010 (@Singapore)

Finalist      

Takım Adı: Robopub+

Project Adı: RoboPUB+: Modelleme ve Robot Karar Mekanizması

Öğrenciler: Erdi Ölmezoğulları, Petek Yıldız, Semih Zenciroğlu

Danışmanlar: Öğr.Gör.Dr. Özlem Öztürk, Yrd.Doç.Dr. Derya BİRANT

 

E-Tohum Proje Yarışması 2010

Finalist

Proje Adı: Doopole.com (E – Janda)

Öğrenciler: Anıl TÜRETKEN, Ahmet Berat DAĞLAR, Barış KARA

Danışman: Öğr. Gör. Dr. Kökten Ulaş BİRANT

 

IBM Yazılım Akademisi 2010

Finalist (Türkiye 8.cisi)

Proje Adı: Akıllı Oteller

Takım Adı: Lifescript

Öğrenciler: Can Pekdemir, Orçun Utku İmren, Berke Başaraner

Danışman: Öğr. Gör. Özlem Aktaş

 

IBM Yazılım Akademisi 2010

Finalist (Türkiye 7.cisi)

ProjeAdı : Akıllı Tedarik  Zinciri Yönetimi

Takım Adı: Parud  

Öğrenciler: Zafer Hasanov, Yasin Büyükay

Danışman: Yard. Doç. Dr. Derya Birant

 

IBM Yazılım Akademisi 2010

Birincisi

Proje Adı: Akıllı Şehir

Takım Adı: JStorm

Öğrenciler: Gizem Gülşen, Gültürk Karlı, Redi Gokaj, Engin Yağız Hatay  

Danışman: Öğr. Gör. Semih Utku

 

2009

Robocup 2009 (@Avusturya)

Dünya 12.cisi

Proje Adı: RoboPub

Öğrenciler: Necibe Ahat, Deniz Alpaslan, Çağatay Çakır, Oğuzhan Dağ, Berk Dülger, Emrah Karanfil, Eren Kavaklıoğlu, Ünal Kılıç, Utku Korkmaz

Danışmanlar: Öğr.Gör.Dr.Özlem Öztürk, Öğr.Gör. Şerife Sungun, Öğr.Gör.Dr. Emine Ekin

 

IBM Yazılım Akademisi 2009

Üçüncü

Proje Adı: Misyonum – Suçun Olmadığı Bir Şehir

Öğrenciler: Kerime Balkan, Seda Deliorman

Danışman: Öğr.Gör.Dr. Emine Ekin

 

IBM Yazılım Akademisi 2009

İkinci

Proje Adı: Akıllı Kişisel Asistan

Öğrenciler: Etem Deniz, İshak Teyran, Elton Hoxha, Semih Arslan

Danışman: Öğr.Gör.Dr. Emine Ekin

 

Microsoft Imagine Cup 2009  

Özel Ödül

Proje Adı: CHAIN

Öğrenciler: Gülşah Yıldızoğlu, Gizem Gülşen, Buğra Kocatürk

Danışman: Semih Utku, Alp Kut

 

ImageCLEF 2009

Öğrenciler: Deniz Kilinc, Tolga Berber

Danışman: Adil Alpkocak

 

2008

Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Proje Yarışması 2008  (40. Yıl Proje Yarışması)

Birinci

Proje Adı: 3-B Yol Tasarım Aracı

Öğrenciler: Ercan Şahan, Oğuz Çiftçi

Danışman: Öğr.Gör.Dr. Ulaş Birant

 

İkinci

Proje Adı: Sanal Dünya

Öğrenciler: Mehmet Alataş

Danışmanlar: Araş.Gör. Semih Utku, Prof.Dr. Alp Kut

 

Üçüncü

Proje Adı: K-Scope

Öğrenciler: Mesut Keklik, Kerim Akhisaroğlu

 

IBM Yazılım Akademisi 2008

İkincisi

Proje Adı: DEIM

Öğrenciler: Meltem Çelik, İsmail Yürek

Danışman: Öğr.Gör.Dr. Emine Ekin

 

2007

Imagine Cup 2007 Yazılım Tasarımı

Finalist

Üniversite Adı: Dokuz Eylül Üniversitesi

Proje Adı ve Grup Numarası: TuReVo – (DEU02)

Öğrenciler: Yusuf Sevinir, Yusuf Erdoğan, Ahmet Esat Gülkaya, Abdulhalim Kara

Proje Danışmanı: Araş.Gör. Hulusi Baysal

Finalist

Üniversite Adı: Dokuz Eylül Üniversitesi

Proje Adı ve Grup Numarası: distancePBL – (DEU03)

Öğrenciler: Ahmet H. Neccaroğlu, Ferhat Bozkurt, Mehmet Emin Kahyatepe, Talip Gürakar

Proje Danışmanı: Yrd.Doç.Dr. Şen Çakır

 

2005

Microsoft Imagine Cup 2005  (@ABD)

Mansiyon

 

Windows Embedded Student Challenge Yarışması 2005

Dünya çapında düzenlenen yarışmada Türkiye’den finale kalan tek üniversite

Proje Adı: Smart Wheelchair

Öğrenciler: Sidar Ok, Metin Yorulmaz, Ali Kaya

Danışman: Araş.Gör. Mustafa Kasap, Prof.Dr. Alp Kut

 

Microsoft Imagine Cup 2005 – Kısa Film Kategorisi

Türkiye Özel Ödülü

Dünya en iyi ilk 6 projeden biri  (@Japonya)

Proje Adı: UNION

Öğrenciler: Sinan Dinç, Ferhat Demirel, Yasin Karadayı ve Mehmet Doğan Yetik

Danışman: Araş.Gör. Mustafa Kasap

 

2004

Microsoft Imagine Cup 2004 (Microsoft .NET Proje Yarışması 2004)

Türkiye Özel Ödülü  (Dünya en iyi ilk 12 projeden biri (@Brezilya))

Proje Adı: QUEST

Öğrenciler: Soygür Kurşun, Erkan Kurtuluş

Danışman: Mustafa Kasap, Alp Kut

 

2003

Microsoft Imagine Cup 2003 (Microsoft .NET Proje Yarışması 2003)

Mansiyon Ödülü

Proje Adı: EyE@mail

Öğrenciler: Reyhan Aydoğan, Harun Çalışkan

Danışman: Mustafa Kasap, Alp Kut

 

Microsoft Imagine Cup 2003 (Microsoft .NET Proje Yarışması 2003)

Mansiyon Ödülü

Proje Adı: SY Combat Flight Simulator

Öğrenciler: Suphi Uçar, Yunus Emre Alpözen

Danışman: Mustafa Kasap, Alp Kut

 

2001

XML’01 (Software AG) (2001)

İkinci

Proje Adı: Code Generator

Öğrenciler: Deniz Kılınç, Hilmi Kemal Koca

Danışman: Çağdaş Özgenç


Güncel Duyurular